Sklep z prezentami dla dzieci
Upominki świąteczne Akademii Umysłu nagrodzone w konkursie Świat przyjazny dziecku

Przepis na idealny prezent pod choinkę to programy Akademii Umysłu®

Programy edukacyjne jako bezpieczne gry dla dzieci to mądre upominki świąteczne. Wybierając rekomendowany program dla dzieci jako prezent na gwiazdkę dostarczasz dziecku wspaniałą zabawę połączoną z nauką. A dla starszych także mamy propozycje na odpowiednie prezenty świąteczne.

Darmowy program PIT 2024
PIT37 i inne pity 2024

Atrakcyjne prezenty na Boże Narodzenie z serii Akademia Umysłu – radość, zabawa i edukacja

Na Święta

Coraz bliżej święta, czyli co kupić dzieciom pod choinkę

Nim się obejrzymy, a będziemy ubierać choinkę i układać pod nią prezenty świąteczne dla dzieci. Najbardziej niecierpliwie na ten niezwykły czas w roku czekają najmłodsi. Dzieci z utęsknieniem wyglądają pierwszej gwiazdki na niebie, która pozwala zasiąść do wigilijnej wieczerzy. Po jej zakończeniu można otworzyć prezenty. Na jakie prezenty świąteczne dla dzieci postawić w tym roku? Doskonałym pomysłem wydają się być gry edukacyjne i logiczne dla dzieci, których wybór jest obecnie naprawdę bardzo duży.

Prezenty pod choinkę dla dzieci powinny zarówno sprawić im przyjemność, zapewnić dobrą zabawę jak i korzystnie wpłynąć na ich rozwój. Dlatego zawsze należy dostosować podarunek do wieku pociechy. Dla dzieci gry logiczne oraz edukacyjne dostępne w sprzedaży to produkty stworzone z myślą o dzieciach w różnym wieku. Bez trudu można więc znaleźć grę logiczną czy edukacyjną dla czterolatka, jak i dziecka, która ma już lat dwanaście.

Świąteczne prezenty dla dzieci w postaci gier edukacyjnych oraz logicznych to bardzo dobry pomysł. Dlaczego? Dobrze dobrana gra edukacyjna poszerza posiadaną przez dziecko wiedzę. W sprzedaży dostępne są gry uczące kolorów, liter, języka obcego. To rodzic decyduje, jaka gra będzie najlepsza dla jego pociechy. Warto uwzględniać zainteresowania dziecka oraz jego aktualne możliwości. Gry edukacyjne i logiczne rozwijają wyobraźnie, kształtują umiejętność logicznego myślenia. Przykładem takiego idealnego prezentu pod choinkę są programy Akademia Umysłu® JUNIOR, które gwarantują wszechstronny rozwój dziecka oraz wskazują społeczne wzorce. Pond 80 fascynujących gier edukacyjnych, zapewnia nie tylko rozwijanie pamięci i wspomaganie koncentracji uwagi, ale także dostarcza wiedzy o otaczającym świecie.

Ponadto dzięki modułowi językowemu dziecko może ćwiczyć w dwóch językach: polskim lub angielskim, co umożliwia mu pozytywny pierwszy kontakt z nowym językiem. Dodatkowo jeśli gry edukacyjne są odpowiednio skonstruowane, korzystnie wpływają na motorykę małą dziecka, co ma ogromne znaczenie dla późniejszej umiejętności pisania. W grach Akademii Umysłu® JUNIOR rodzice znajdą także gotowe do wydrukowania kolorowanki i grafiki edukacyjne, które sprawią, iż dziecko będzie rozwijało zdolności manualne i jednocześnie utrwalało wiedzę zdobytą podczas ćwiczeń z programami.

Czy gry edukacyjne i logiczne są uniwersalne? Producenci robią wszystko, aby każdy rodzic mógł znaleźć idealną grę dla swojej pociechy. Dlatego w sprzedaży dostępne są zarówno gry dla dziewczynek i chłopców, jak i te, które powstały z myślą albo o dziewczynkach, albo o chłopcach. Z reguły różni je chociażby kolorystyka i wykorzystane motywy. Wszystko po to, aby dzieci sięgały po daną grę z jak największą chęcią.

Na jaką grę logiczną i edukacyjną można postawić, chcąc sprawić dziecku udany prezent pod choinkę? Wszystko zależy oczywiście od preferencji dziecka. Wybierać można między tradycyjnymi grami planszowymi, których popularność jest jednak coraz mniejsza. Zdecydowanie chętniej kupowane są gry komputerowe. To jednak rodzic musi odpowiedzieć sobie na pytanie czy chce, aby jego dziecko spędzało czas, wpatrując się w ekran komputera, czy jednak woli pograć w grę planszową razem ze swoją pociechą. Każde z rozwiązań ma oczywiście swoje zalety. Warto jednak pamiętać, że dla dziecka zawsze najcenniejsza jest możliwość spędzania czasu wraz z ukochanym rodzicem. Gry komputerowe powinny być traktowane jedynie jako dodatek. Doskonale rozwijają, ale dziecko się do nich bardzo silnie przyzwyczaja. A to nie zawsze jest dla niego naprawdę dobre.

Gry logiczne i edukacyjne to wyjątkowe prezenty pod choinkę dla dzieci, to jednocześnie wielka przyjemność dla dziecka, atrakcyjne zabawa ale również droga do jego harmonijnego rozwoju. Dlatego żaden rodzic nie powinien mieć wątpliwości, jeśli chodzi o zakup właśnie takiego prezentu pod choinkę. Należy robić wszystko, aby dziecko zdobywało kolejne umiejętności i poszerzało posiadaną już wiedzę. A gry logiczne i edukacyjne nadają się do tego celu idealnie. Szeroki wybór sprawia, że każdy rodzic może znaleźć grę dostosowaną do wieku dziecka, poziomu jego rozwoju, a także zasobności własnego portfela. Postawić można na prostą i tanią grę, która nie gorzej stymuluje rozwój niż ta, za którą trzeba zapłacić naprawdę spore pieniądze.

Niektórzy z rodziców mają obaw co do zakupu gry na świąteczne prezenty dla dzieci. Wydaje im się bowiem, że ich pociechy nie lubią podarków, które czegoś uczą. Trzeba jednak pamiętać, że dobrze skonstruowana gra logiczna i edukacyjna to nauka przez zabawę. Oznacza to, że dziecko nawet nie zauważy, iż podczas gry zdobywa nowe umiejętności bądź poszerza posiadaną wiedzę. Postulat ten spełniają gry z serii Akademia Umysłu® JUNIOR, dzięki którym rozwija ono umiejętności niezbędne w przyszłej edukacji, ale przede wszystkim świetnie się bawi. Udany prezent pod choinkę dla dziecka to nie tylko lalka, pluszowy misio czy najnowszy zestaw klocków. To również gry edukacyjne i logiczne, które korzystnie wpływają na rozwój dziecka, a jednocześnie dają rodzicom możliwość spędzania czasu wspólnie ze swoją pociechą.


Copyright Akademia Umysłu 2024