Sklep z prezentami dla dzieci
Gry dla dzieci i młodzieży z serii Akademia Umysłu zdobyły główną nagrodę w konkursie Świat przyjazny dziecku

Prezent na Mikołaja – gry to najlepsze prezenty mikołajkowe dla dzieci

Mądre gry logiczne to najlepszy prezent na mikołajkowe okazje. Emocje i przygoda + gimnastyka umysłu, pamięci i koncentracji.

Darmowy program PIT 2024
PIT 37 i inne pity 2024

Akademia Umysłu – pomysłowe gry dla dziecka

Prezenty na Mikołajki,

czyli co powinien przynieść święty Mikołaj - gry edukacyjne dla dzieci

Co roku, gdy zbliża się 6 grudnia, Dzień Świętego Mikołaja , mnóstwo rodziców, chrzestnych czy dziadków zastanawia się, co kupić dzieciom z tej okazji. W Polsce prezenty na Mikołaja nie są raczej bardzo drogie, jako że już niebawem nadchodzą Święta Bożego Narodzenia – i każde dziecko również spodziewa się, że pod choinką znajdzie coś fantastycznego. Gdy brak już pomysłów, a pragniecie kupić coś wyjątkowego, warto pomyśleć o grach logicznych oraz edukacyjnych dla dzieci.

Prezent świąteczny i mikołajkowy powinien bowiem bawić i uczyć.

Największą wartość mają te programy, które dostarczają coś więcej niż frajdę. Edukacyjne gry dla dzieci są gwarancją, że czas spędzony przez dziecko przy komputerze nie będzie czasem straconym i przy tym wesprze edukację szkolną. Gry dla dziecka nie muszą promować przemocy i hołdować pustej rozrywce. Akademia Umysłu® JUNIOR jest tego dowodem – zamiast hamować, przyspiesza rozwój umysłowy, a zamiast atakować zmysły, stymuluje je, by zwiększyć efektywność nauki. W przypadku gier komputerowych wiek zresztą nie ma znaczenia. Akademia Umysłu® to również gry logiczne, które są skierowane do starszej młodzieży i dorosłych. Na naukę nigdy nie jest za późno, tak samo jak nigdy nie jesteśmy zbyt dorośli, by się bawić. Warto więc łączyć przyjemne z pożytecznym i na prezenty wybierać gry edukacyjne, które mogą usprawnić naszą pamięć i koncentrację oraz umożliwić np. szybkie czytanie, na dodatek w przyjemny sposób. Taka wiedza pomaga nie tylko w nauce, ale i w pracy. Co nam zatem pozostaje? Wybrać rodzaj gry, zapakować ją i dać w mikołajkowym prezencie wybranym osobom. Logiczne, edukacyjne gry dla dziecka to świetne prezenty na mikołaja. Zapewniamy – radość gwarantowana!


Tradycja Mikołajkowa

Święty Mikołaj jest najpopularniejszą chyba postacią, znaną pewnie na całym świecie. Tradycja chrześcijańska widzi w nim biskupa z Miry i to na jego cześć obchodzimy dzień szóstego grudnia. W wielu krajach postać ta różne nosząc imiona w wieczór poprzedzający wspomnienie tego świętego przynosi prezenty mikołajkowe, głównie najmłodszym członkom naszych rodzin, np. gry dla dzieci. W Polsce zeświecczona nazwa tego dnia to mikołajki, kiedy postać przebrana za Mikołaja przynosi drobne prezenty starszym i dzieciom. Jej nadejście oznacza, że nieuchronnie zbliża się Boże Narodzenie. Prezenty na mikołaja wkłada się pod poduszkę lub do dużej skarpety. Tradycja anglosaska mówi o Mikołaju zaglądającym do domu przez okno i szukającym czystych butów. Jeśli buty będą lśnić – zostawi prezent (np. rewelacyjne gry dla dziecka), jeśli będą brudne – zostawi zgniły ziemniak.

Dzieciom holenderskim prezenty mikołajkowe przywozi na parowym statku odpowiednik Mikołaja – Sinterklaas. Przybywa on piątego grudnia do Holandii, zaś do Belgii i kolonii holenderskich – szóstego grudnia. Na wyspę Curacao Sinterklaas przybywa tydzień po tym, jak dopłynie do Holandii. Jest to dzień dla holendrów do tego stopnia ważny, że rozważa się tam ustanowienie dnia 6. grudnia dniem wolnym od pracy.

Prezenty Sinterklaas wkłada dzieciom do bucików, ustawionych na kominku. Dzieci w zamian zostawiają dla niego szklankę mleka i marchewkę dla konia, którego Sinterklaas posiada. Tradycja ta sięga XV wieku, kiedy biedacy ustawiali w kościele swoje buty wieczorem 5 grudnia, a bogaci wkładali do nich co nieco. Następnego dnia wszystko było dzielone między biedaków po równo.

Sinterklaas ma strój zbliżony do szat biskupich – długa szata, od koloru zwana albą (łac. alba – biała), na niej purpurowy płaszcz, na głowie czerwona czapka w kształcie mitry, w ręku pastorał.

Sinterklaas dał początek postaci, która stopniowo zadomowiła się na całym świecie, a która narodziła się w Nowym Jorku, zwanym początkowo Nowym Amsterdamem. To tam narodził się Santa Claus, co jest zamerykanizowanym Sinterklaas. Jego obecna postać – jowialnego jegomościa z białą brodą – została wypromowana przez koncern Coca-Cola w 1930 roku.

Będąc wiernym tradycji warto pamiętać, by sprawić, żeby Mikołaj przyniósł prezenty dla wszystkich bliskich nam osób. Nie ma większego sensu kupowanie dzieciom stosów niepotrzebnych tak naprawdę zabawek, które najczęściej są zmora wszystkich dorosłych pozostających w promieniu rażenia świecącego lub przeciągle buczącego przedmiotu. Po co kupować terkoczący samolot, z którego i tak po godzinie gorączkowo będziemy wyjmować baterie, próbując oszukać dziecko, że „się zepsuło”? Nie masz to jak prezenty praktyczne, pożyteczne, które nie tylko służą temu, by dziecku czymś zając czas. Których głównym zadaniem jest owszem zabawianie dzieci, ale istotna jest też ich funkcja dydaktyczna.

Prezenty takie kształtują dziecko intelektualnie, pozwalając mu na pełny rozwój umysłowy. Formują jego wyobraźnię przez stymulację pamięci i koncentracji przy pomocy bardzo atrakcyjnych bodźców wzrokowych i słuchowych. Dziecko bardzo chętnie sięgnie po takie zabawki jeśli w umiejętny sposób je do tego zachęcimy. W ten sposób prezent mikołajkowy może stać się początkiem błyskotliwego rozwoju każdego dziecka. Szeroką gamę atrakcyjnych programów, m. in. gry dla dzieci, przedstawia Akademia Umysłu®. W ofercie Akademii Umysłu® można znaleźć coś dla każdego dziecka.

Czym jest gra edukacyjna?

Gra edukacyjna jest zabawką opracowaną w ten sposób, by wraz z zabawą niosła ze sobą dodatkową wiedzę i umiejętności. Może uczyć różnych rzeczy – na przykład poprawiać pamięć i koncentrację, uczyć spostrzegawczości i kreatywności w rozwiązywaniu problemów. To tak naprawdę najciekawsza forma gier, w jaką może grać dziecko – bowiem zawsze dowie się czegoś nowego na przykład na temat przyrody czy historii, a wiedza ta utkwi mu w głowie w sposób bardzo szybki i łatwy. Wiadomo przecież, że najlepiej jest uczyć się poprzez zabawę!

Tego typu gry dla dzieci to narzędzia edukacyjne, których właśnie edukacja jest celem podstawowym, ale które jednocześnie zapewniają dzieciom długie godziny zabawy. Gra pobudza umysł do pracy i rozwoju, przy czym może to czynić na dwa sposoby – poprzez trening lub przekazanie informacji. Z tego powodu gry edukacyjne dzielą się właśnie na treningowe (umysłowe lub sportowe) oraz informacyjne. Bez względu na to, jaki rodzaj wybierzecie, dzieci będą zachwycone! Gry logiczne należą właśnie do rodzaju gier edukacyjnych – dzięki nim dziecko jest w stanie rozwijać swoją inteligencję i w praktyce ćwiczyć właśnie logiczne myślenie.

Świetnym przykładem takich programów posiadających jednocześnie walor rozrywkowy i edukacyjny są multimedialne gry edukacyjne z serii Akademia Umysłu® JUNIOR. Każdy program to aż 20 unikatowych ćwiczeń pamięci i koncentracji uwagi oraz gwarancja wyjątkowej edukacyjnej zabawy aż w dwóch językach: polskim i angielskim. Dziecko zyskuje szansę na poznanie bogatego słownictwa (np. liczebników, kolorów, nazw zwierząt czy roślin) i na bezstresowe osłuchiwanie się z modelowym angielskim, co na pewno zaprocentuje w przyszłości. Oczywiście, do gier logicznych mogą należeć także wszelkie gry karciane, puzzle, labirynty, quizy, zagadki czy gry strategiczne. Aby je wygrać, trzeba się wcześniej trochę zastanowić – przemyśleć taktykę i uczyć się na błędach. To gimnastyka dla mózgu każdego dziecka.

Gry - prezent na Mikołaja

Wiadomo powszechnie, że dzieci najbardziej lubią gry komputerowe - na szczęście kupujący ma do wyboru również taki rodzaj gier edukacyjnych. Istnieją zarówno te planszowe czy karciane, jak i właśnie gry interaktywne, przeznaczone na peceta lub Xboxa. W dodatku gry dla dzieci dotyczą przeróżnych rzeczy - można znaleźć nawet i takie nawiązujące do okazji, z jakiej je podarowano, a więc do zimy i święta Mikołaja. Z uwagi zaś na szeroki wybór, można dostosować temat gry do zainteresowań dziecka, albo wprost przeciwnie – podarować prezent, który pomoże dziecku zrozumieć temat lub przedmiot, z którym sobie nie radzi.

Gra będzie dobrą pomocą, a przy tym może dziecku wyjaśnić praktycznie również kwestie, jakich zwykle nie porusza się w szkole - jak bankowość i finanse. Generalnie jednak priorytetem jest przewidywanie kolejnych ruchów, rozwijanie mózgu i nabywanie nowych umiejętności. Na pewno świetnie sprawdzą się w tym zakresie gry z serii Akademia Umysłu® Pamięć, Koncentracja i Szybkie czytanie, gwarantujące trening mózgu w formie nowoczesnych gier edukacyjnych. Zastosowanie w programach wielu poziomów trudności pozwala na korzystanie z niech zarówno młodzieży, dorosłym, a nawet seniorom. Dzięki temu programy na pewno szybko zyskają nowych fanów wśród członków całej rodziny! Ofiarując programy Akademia Umysłu® dzieci otrzymują wartościowy prezent na Mikołajki, a dorośli mają pieczę nad tym, w co grają ich dzieci – a dzieci cieszą się, bowiem mają ciekawe, rozrywkowe zajęcie.

Gry edukacyjne dla dzieci w każdym wieku

Gry logiczne, edukacyjne, strategiczne to doskonałe prezenty na Mikołaja dla dzieci dużych i małych. Gry dostępne w sklepach (również tych internetowych) dzielone są bowiem ze względu na wiek. Kupimy więc prezent dla dziecka 3-letniego, taki odpowiedni dla 5, 10 czy 15-latka, a nawet gry, w które może zagrać cała rodzina. Tak naprawdę w ofercie wielu sklepów są również gry przeznaczone dla dorosłego klienta – znacznie trudniejsze i wymagające większego wysiłku intelektualnego. Mózg powinien być ćwiczony przez całe życie, więc nie ma powodu by także i nastolatkowi nie kupić takiej rozwijającej gry.

Niektórzy rodzice obawiają się, że dla ich pociech takie gry edukacyjne dla dzieci mogą być zbyt trudne - nie ma się jednak czego obawiać. Już najmniejsi mogą z pomocą podobnych rzeczy uczyć się czytać czy liczyć. Gra jest zatem pomocą, naprawdę pasującą do wymagań i upodobań każdego przedziału wiekowego – w dodatku współcześnie gry są piękne wizualnie, kolorowe, przyciągające uwagę dziecka. To trafione, idealne prezenty na Mikołaja.


Copyright Akademia Umysłu 2024